Intermaris voegt weer 62 sociale huurappartementen toe in Hoorn

Op de plek van de voormalige Rozenkwekerij Balk in Zwaag worden in totaal 420 woningen gebouwd. Intermaris kocht hier van Timpaan 62 sociale huurappartementen in de Baccarastraat. Bouwbedrijf J. Th. Kuin en Wit Wognum bouwden voor Intermaris deze huurappartementen. Het woongebouw, genaamd de Ooievaar – het wapen van Zwaag bevat een ooievaar – is gereed. Tijd om de sleutels uit te reiken aan de nieuwe huurders.

De sociale huurappartementen zijn toekomstbestendig
In het woongebouw Ooijevaar zijn 62 sociale huurappartementen, 50 tweekamer- en 12 driekamerappartementen. Het woongebouw lijkt op een groot huis en heeft totaal 8 woonlagen. Bij nieuwbouw zetten we in op methoden die de CO2-uitstoot reduceren. De appartementen zijn helemaal gasloos. Elke woning heeft vloerverwarming en is voorzien van een warmtepomp. Die zorgt voor ventilatie, verwarming en warm water. Voor elke woning liggen er een of twee zonnepanelen op het dak. 

We zetten bij dit woongebouw in op veel groen
De gevel op de begane grond en 1e verdieping is uitgevoerd in sandwichelementen. Hierop zit een staalnet waar gevelbegroeiing tegenaan wordt geplant. Hierdoor ziet het gebouw er levendig en uitnodigend uit. Ook is deze wand warmte werend en goed voor de biodiversiteit. Tussen de voortuinen en op de erfafscheiding met de openbare ruimte komen groene hagen. Evenals tussen de tuinen en het openbaar groen. Dit wordt geplaatst in het plantseizoen.

Nieuwe huurders krijgen de sleutel
Op dinsdag 29 september kregen de eerste bewoners de sleutel. Op donderdag 1 oktober krijgen de overige huurders hun sleutel. Directeur Cees Tip van Intermaris is blij dat we weer 62 woningen toevoegen aan de krappe woningmarkt. ‘Bovendien stimuleren bij dit soort projecten de doorstroming van huurders. We streven ernaar dat zo veel mogelijk mensen wonen in een woning die goed past bij hun situatie. Hier stroomden een paar senioren vanuit een huur eengezinswoning door. Deze eengezinswoningen zijn dan beschikbaar voor een gezin.’

Maar ook starters kwamen aan bod. Darryl kreeg vandaag als eerste zijn sleutel uitgereikt. Hij is heel blij met de woning. ‘Ik weet al precies hoe ik deze ga inrichten. Verf, kwasten en behang heb ik klaarstaan, ik ga straks meteen aan de slag’.

 Adjunct-directeur John Noordeloos van Timpaan voegt daaraan toe: ’De oplevering van dit gebouw, bestemd voor sociale huur, zorgt voor een mooie mix in de wijk. Dat past goed bij onze visie op gebiedsontwikkeling en we zijn dan ook erg blij dit samen met Intermaris op te pakken.’