Duurzaam handelen

Duurzaamheid is voor ons een randvoorwaarde waarbinnen we werken aan onze volkshuisvestelijke opgave. Zodat we ook in de toekomst prettig kunnen wonen en leven. Intermaris heeft drie hoofddoelen op het gebied van duurzaamheid: het voorkomen van klimaatverandering door onze CO2-uitstoot te reduceren. Het beperken van de negatieve gevolgen van klimaatverandering door klimaatadaptatie. En het goed op peil houden van de conditie van ons bezit. De betaalbaarheid van deze doelen voor bewoners en voor Intermaris staat daarbij centraal.

Dit deden we onder andere in 2026 op het gebied van 'Duurzaam handelen':

“Komt dit ooit nog goed?”

Het Sint Jozefhuis in Hoorn is een prachtig woongebouw, maar al jarenlang verzakte het. Daarnaast hadden de bewoners last van vocht, schimmel en scheuren in de muren. Begin dit jaar startte hier letterlijk groot onderhoud. Bewoonster mevrouw Eiting moest zelfs drie maanden lang haar woning uit. “Het was een raar jaar. Maar ik kijk vooral naar de winst.”

Vrouw heeft een kop thee vast en kijkt uit het raam naar werkzaamheden aan het woongebouw.

“Het knapt enorm op!”

Door de Goudenregenstraat in Purmerend waait de laatste weken iets meer stof dan gewoonlijk. Hier wordt namelijk het voegwerk van de gevels hersteld. Mevrouw van Deuveren is er blij mee. “Niet alleen mijn woning knapt ervan op, maar de hele straat.”

Vrouw zit met haar hond op schoot op de vensterbank voor het raam buiten haar woning.

Intermaris bereikt indrukwekkende CO2-reductie bij sloop Steenbokstraat

De circulaire sloop van de voormalige flat aan de Steenbokstraat 2-84 in Hoorn heeft geleid tot een aanzienlijke vermindering van CO2-uitstoot. Het pand van bijna 6000 m² werd volledig circulair gesloopt door Arie Hollenberg Sloop en Milieuwerken in opdracht van woningcorporatie Intermaris. Dit in lijn met de Circulaire Deal Secundaire Bouwmaterialen van de provincie Noord-Holland.

Collega's Intermaris krijgen certificaat circulaire sloop Steenbokstraat uitgereikt

Intermaris viert samen met ToekomstGroep en bewoners duurzame vernieuwing Koriander

Samen met bewoners vierden Intermaris en ToekomstGroep woensdag 24 juni de afronding van de werkzaamheden aan het wooncomplex ‘Ma Awitya’ aan de Koriander in Zwaag. Tijdens een feestelijke bijeenkomst werden twee circulaire ontmoetingsbanken onthuld en werd stilgestaan bij een project waarin duurzaamheid, woninguitbreiding en leefbaarheid samenkomen.

Vier mensen zitten op een bankje